KURZ PÁNEVNÍ DNO A DIASTÁZA

Kurz je určen pro ženy, které chtějí obnovit fuknčnost pánevního dna z jakéhokoli důvodu. 

Ke cvičení Vás může přivést inkontinence, hemeroidy, potíže s vyvaleným břichem (nejspíš diastáza), bolestivá menstruace, potíže v intimním životě, potíže s otěhotněním. Vše výše uvedené může souviset se špatným držením těla. 

Jde o cvičení vycházející z metody Pilates vyučovanou metodou IQ pohyb Praha a jsou zaměřeny na aktivaci středu těla. Dechová cvičení mají vliv na stav diastázy, střídání aktivace a relaxace pánevního dna aktivují hluboké břišní svaly a uvolnují celé tělo. Teprve až jste schopny relaxace i aktivace, je vaše pánevní dno pružné natolik, že jste schopny silové cviky provést fyziologicky. 

V pokročilejších kurzech se tedy můžete těšit na silové cviky "po žensku". 

Cílem kurzu je provést Vás jak teoretickým základem, tak praktickým cvičením. Budete dostávat cviky na doma, které se naučíte a v dalších lekcích upravíte techniku. 

Očekávejte cvičení v komorní skupince maximálně 6 žen, které je jemné, pomalé, vědomé. Během cvičení se mohou objevovat emoce spojené s uvolňováním svalových struktur. Emocí se v kurzu nebojíme, jsou součástí cvičení, stejně jako součástí života každého člověka. Nejde však o psychoterapii:) Ve cvičení jde o přijetí těla jako nástroje, díky kterému můžeme žít život, jaký chceme.

Kurz není vhodný pro těhotné a nenahrazuje lékařskou péči. Při potížích s chronickými potížemi zad a velkou diastázou doporučuji ke cvičení konzultaci u fyzioterapeuta. 

Před nástupem do kurzu Vám zašlu videa doporučené ke shlédnutí. První lekce bude delší a více teoretická.